GRATIS BEZORGD IN NL VANAF €35,-

Kuifje – Kuifje en de alfakunst
€9.99
Kuifje en de alfakunst
Kuifje – Kuifje en de Alfa-kunst
Kuifje en de Alfa-kunst is het zesentwintigste en laatste album in de Kuifje-reeks, geschreven en getekend door Hergé. Het verhaal werd nooit voltooid: Hergé werkte eraan tot zijn overlijden in 1983. In 1986 verscheen het in albumvorm in de staat waarin het toen verkeerde, met potloodschetsen en enkele uitgewerkte pagina’s. Het album biedt een zeldzaam kijkje in het creatieve proces van Hergé en zijn werkmethoden in de laatste jaren van zijn carrière.
HET VERHAAL
Wanneer professor Zonnebloem interesse toont in een nieuwe kunststroming genaamd ‘Alfa-kunst’, raakt Kuifje betrokken bij een onderzoek naar vervalsingen in de kunstwereld. Zijn zoektocht leidt naar de mysterieuze en charismatische kunstenaar Endaddine Akass, die banden lijkt te hebben met obscure kunsthandel en misdaad. Het verhaal blijft onopgelost, maar de sfeer en richting wijzen op een spannend complot vol intriges en satire op de moderne kunstscene.
ACHTERGROND
Hergé gaf in zijn laatste levensjaren aan dat hij geen zin had om een voltooid slot te bedenken via een andere tekenaar. Zijn wens was dat het werk onaf bleef. Toch is het door Casterman uitgegeven, juist om fans inzicht te geven in zijn schetsproces. Het album bevat ook enkele notities en dialoogideeën die een beeld schetsen van hoe het verhaal had kunnen eindigen.
TRIVIA
- Endaddine Akass is door sommigen gezien als een parodie op spirituele oplichters en kunstgoeroes.
- Het is het enige Kuifje-album dat grotendeels bestaat uit potloodschetsen in plaats van uitgewerkte strippagina’s.
- Het titelconcept ‘Alfa-kunst’ verwijst naar een denkbeeldige kunstvorm die alle bestaande stijlen overstijgt.
KENMERKEN
| Uitgever | Casterman strips |
|---|---|
| Reeks | Kuifje |




